Yhteystiedot kausi 2019-20

urheilusihteeri Juha Ruohonen 0400 525 630 juha.ruohonen(at)ymca.fi
valmennnuspäällikkö Hannu Naumanen 050 411 2281 hannu.naumanen(at)ymca.fi

hallintosihteeri Sanna Friman 050 331 4954 sanna.friman(at)ymca.fi (laskutus)
muut talousasiat Veli-Matti Lehtinen 040 515 4519 veli-matti.lehtinen(at)ymca.fi (ma ja to klo 8-12)

Joukkueet

Edustusjoukkue Kristika Turku miesten 1.divisioona
päävalmentaja Juha Ruohonen 0400 525 630 juha.ruohonen(at)ymca.fi
valmentaja Ray Ailus 0440 180 373 ray.ailus(at)gmail.com

valmentaja Pasi Hjerppe 044 519 0568 pasi.hjerppe(at)gmail.com

valmentaja Henrik Innamaa 050 524 6050 henrikinnamaa(at)gmail.com
general manager Ken Forslund 0440 240 274 forslund.ken(at)gmail.com

Sixty (aikuisten harrastejoukkue) miesten 3.divisioona
joukkueenjohtaja Mikko Laaksonen 0400 829 562 mikko.j.laaksonen(at)gmail.com

Namika Basket (aikuisten harrastejoukkue) miesten 4.divisioona
joukkueenjohtaja Florencio Campomanes 040 868 1102 (Jos en vastaa, laita Whatsapp viesti) cio.campomanes(at)gmail.com

TuNMKY NorsU (aikuisten harrastejoukkue) miesten 4.divisioona
joukkueenjohtaja Bao Le 044 298 5555 baokile9(at)gmail.com

Namika Silverbacks (aikuisten harrastejoukkue) miesten 4.divisioona
joukkueenjohtaja Joonas Hyppönen 050 465 4652 joonas.hypponen(at)nousiaistenhautaus.fi

Miesten kuntokoris
Janne Kiviniemi 040 741 5670 janne.kiviniemi(at)turku.fi

U17 ja U16 (03-04)
päävalmentaja Ray Ailus 0440 180 373 ray.ailus(at)gmail.com
valmentaja Pasi Hjerppe 044 519 0568 pasi.hjerppe(at)gmail.com
valmentaja Elias Diaz Suomela 040 658 9930 eliasdi10(at)gmail.com

U16 joukkueenjohtaja Petra von Hellens 040 595 7191 petra(at)bioproton.com

U15 (05)
päävalmentaja Perttu Hytönen 040 569 5811 perttu.hytonen(at)pargas.fi
valmentaja Henrik Innamaa 050 524 6050 henrikinnamaa(at)gmail.com
joukkueenjohtaja Taru Rautavirta 050 524 5801 taruhelmi.rautavirta(at)gmail.com

U14 (06)
päävalmentaja Petteri Hirvonsalo 050 374 1971 petteri.hirvonsalo(at)gmail.com
valmentaja Eelis Pärssinen
valmentaja Kari Sipilä
valmentaja Jukka Annunen
joukkueenjohtaja Sari Pikkujämsä-Makkonen 050 544 3593 sari.pikkujamsa(at)live.com

U13 (07) 
päävalmentaja Niki Hillberg 040 967 7911 niki.hillberg(at)hotmail.com
joukkueenjohtaja Päivi Rintala

Minipojat (08-09)
päävalmentaja Petka Lehtinen (mini-ikäluokka ja 09 pojat) 044 527 1695 petka.lehtinen(at)gmail.com
päävalmentaja Aleksi Alho (08 pojat) 044 561 6846 alhoaleksi1(at)gmail.com
joukkueenjohtaja Mikaela Talvitie (08-pojat) mikaela.talvitie(at)gmail.com 050 434 7543
joukkueenjohtaja Heikki Metsäranta (09-pojat) 040 562 6612 heikki.metsaranta(at)ramboll.fi

Mikropojat (10-12)
päävalmentaja Aleksi Alho (08 pojat) 044 561 6846 alhoaleksi1(at)gmail.com
joukkueenjohtaja Johanna Unga (10-pojat) 040 569 4409 johannaunga1(at)gmail.com

Pikkusudet (12-13 syntyneet tytöt ja pojat)

Kaikista ryhmistä lisätietoja urheilusihteeri Juha Ruohoselta 0400 525 630 juha.ruohonen(at)ymca.fi

Tiistain Uittamon pikkususiryhmä
valmentaja Janne Kiviniemi 040 741 5670 janne.kiviniemi(at)turku.fi

Tiistain Suikkilan pikkususiryhmä
valmentaja Elias Diaz Suomela 040 658 9930 eliasdi10(at)gmail.com

Lauantain Suikkilan pikkususiryhmä
valmentaja Abdi Ibrahim abdirisak.ibrahim(at)ymca.fi 050 514 2773

U17 ja U16 harrasteryhmä
valmentaja Niki Hillberg 040 967 7911 niki.hillberg(at)hotmail.com

Harrastekoripallo 05-06 syntyneille pojille
valmentaja  Janne Kiviniemi 040 741 5670 janne.kiviniemi(at)turku.fi

Harrastekoripallo 13-19 vuotiaille MiHi toimintaa
valmentaja Abdi Ibrahim abdirisak.ibrahim(at)ymca.fi 050 514 2773

13-19 vuotiaiden Yökoris jr.
valmentaja Abdi Ibrahim abdirisak.ibrahim(at)ymca.fi 050 514 2773