Rippikoulut

Namikan rippikoulut 2022

Turun NMKYn rippikoulut toteutetaan yhteistyössä Turun ja Kaarinan seurakuntayhtymän kanssa. 

Rippikouluilmoittautuminen on päättynyt!

RIPPIKOULULAISTEN KOKOONTUMISET:

Lauantaina 12.2. Turun NMKY:llä (Sirkkalankatu 27, Turku)

Lauantaina 2.4. klo 10-14.30 Turun NMKY:llä

Lauantaina 14.5. klo 10-14.30 Turun NMKY:llä

Mikäli et pääse tapaamiseen, ilmoita siitä oman ryhmäsi vetäjille ennen tapaamista, mieluiten sähköpostitse.

VANHEMMILLE/HUOLTAJILLE pidettiin vanhempainilta tiistaina 15.2.2022 Google Meetissä. Illan diat pääset katsomaan tästä.

Vuoden 2022 leirijaksot ja konfirmaatiot

Nro Namikan ripari Aika Paikka Konfirmaatio
004 HARVA RK1 6.-13.6. Harvan saari Turun Tuomiokirkko, la 18.6. klo 11.00
005 HARVA RK2 27.6.-4.7. Harvan saari Turun Tuomiokirkko, la 9.7. klo 11.00
006 SAARISTORIPARI 27.6.-4.7.  Saari Airiston laidalla Pyhän Katariinan kirkko, la 9.7. klo 11.00 (HUOM! MUUTTUNUT AIKA)

2022 rippikoulutyöntekijät ryhmittäin

RK1

Miku Aalto, miku.aalto@ymca.fi, p. 050 343 9690

Jami Lehtonen, jami.lehtonen@ymca.fi, p. 050 307 0634

Heidi Jokinen (pappi), heidi.jokinen@ymca.fi

RK2

Ilpo Lahdenkauppi, ilpo.lahdenkauppi@ymca.fi, p. 050 344 7720

Aapo Lahdenkauppi, aapo.lahdenkauppi@ymca.fi, p. 050 562 3699

Heidi Jokinen (pappi), heidi.jokinen@ymca.fi

SaaristoRK

Mika Wallin, mika.wallin@ymca.fi, p. 050 597 6030

Jami Lehtonen, jami.lehtonen@ymca.fi, p. 050 307 0634

Elina Ahola (pappi), elina.m.ahola@gmail.com

Yleistä tietoa rippikouluista löydät tästä.

Lisätietoja rippikouluista

Mika Wallin, nuorisosihteeri, puh. 050 597 6030, mika.wallin@ymca.fi