Yhteystiedot

Toimisto

YMCA Turku
Sirkkalankatu 27
20700 Turku

Toimistoväen tavoitat parhaiten arkisin klo 10-14 välisenä aikana (lounastauko klo 12-13)

Nuoriso- ja koripallotoimisto (Lounge) löytyy osoitteesta Sirkkalankatu 27 – talon A-portaan päästä katutasosta.

Kannattaa aina soittaa ja varmistaa tavoittelemasi henkilön paikallaolo ennen saapumista, yhteystiedot alla.

Laskutusosoite

Turun Nuorten Miesten Kristillinen Yhdistys ry
OSTOLASKUT
PL 53823
01051 LASKUT

Verkkolaskuosoite 003701422897
Välittäjä Liaison Technologies

Y-tunnus 0142289-7

Tilinumero: FI15 5713 4520 0378 53
BIC:OKOYFIHH

YMCA Turku työntekijät

Johtoryhmä

Satu Alanen

Pääsihteeri / Secretary General

Yhdistyksen johto, BSM-palvelut Oy toimitusjohtaja

040 828 9799
satu.alanen@ymca.fi

Sanna Friman

Hallintosihteeri

Talousasiat, hallinto

050 331 4954
sanna.friman@ymca.fi

Maija Ruokonen

Järjestösihteeri

Viestintä, yritystilaisuudet ja leirikoulut, partio

040 511 7434
maija.ruokonen@ymca.fi

Ilpo Lahdenkauppi

Järjestösihteeri

Harvan saaren leirikeskus, kansainväliset asiat

050 344 7720
ilpo.lahdenkauppi@ymca.fi

Mika Wallin

Nuorisosihteeri

Nuorisotiimin johto, rippikoulut

050 597 6030
mika.wallin@ymca.fi

Juha Ruohonen

Urheilusihteeri

Urheilutoiminta; koripallo, kuntokämppä, sukellus, suunnistus

0400 525 630
juha.ruohonen@ymca.fi

Tommi Kantonen

Sosiaalisihteeri, Liiketoimintajohtaja NMKY-Sosiaalipalvelut/BSM-palvelut Oy

NMKY-tukiasunnot TASKU, tuetun asumisen yksikkö, Maahanmuuttajapalvelut, Nuorten kohtaamispaikka Toivo

050 344 7790
tommi.kantonen@ymca.fi

Taloushallinto

Veli-Matti Lehtinen

Taloushallinto, kirjanpito

040 515 4519
veli-matti.lehtinen@ymca.fi

Nuorisotiimi

Paula Nurminen

Hanketyöntekijä, katusovittelu

050 340 6703
paula.nurminen@ymca.fi

Vilma Suominen

Hanketyöntekijä, katusovittelu

044 292 9898
vilma.suominen@ymca.fi

Jami Lehtonen

Nuorisotyöntekijä, ohjaajakoulutus

050 307 0634
jami.lehtonen@ymca.fi

Aapo Lahdenkauppi

Nuorisotyöntekijä

050 562 3699
aapo.lahdenkauppi@ymca.fi

Miku Aalto

Nuorisotyöntekijä

050 343 9690
miku.aalto@ymca.fi

Moha Siwash

Nuorisotyöntekijä, iMove

045 205 5556
moha.siwash@ymca.fi

Tanja Adel

Liikuntaetsivä

Liike-hanke

050 336 2748
tanja.adel@ymca.fi

Musiikkitoiminta

Tuomo Tirronen

Rehtori

Musiikkiopisto, kuorot, Aura Brass Band

050 313 2365
tuomo.tirronen@ymca.fi

Liikunta

Ray Ailus

Nuorisokoripallon kehittäjä

Nuorisokoripallo

044 018 0373
ray.ailus@ymca.fi

NMKY Sosiaalipalvelut

Hanna Vahtola

Talojohtaja, Tuetun asumisen yksikkö

050 468 0808
hanna.vahtola@ymca.fi

Ninni-Noora Pihlasto

Talojohtaja, Turku 1

työvapaa 7/2021 ->

Noora Kokkonen

Talojohtaja, Turku 1

0400 799 719
noora.kokkonen@ymca.fi

Hertta Askinen

Talojohtaja, Turku 2

050 330 4292
hertta.askinen@ymca.fi

Sinikka Tuomi

Talojohtaja, Raisio

050 311 4140
sinikka.tuomi@ymca.fi

Jonna Kataja

Talojohtaja, Salo

050 311 4142
jonna.kataja@ymca.fi

Emilia Laurén

Ohjaaja, tukiasunnot

050 323 8859
emilia.lauren@ymca.fi

Ellen Talve

Ohjaaja, tukiasunnot

050 311 4141
ellen.talve@ymca.fi

Iina Salminen

Ohjaaja

Tuetun asumisen yksikkö

050 468 6446
iina.salminen@ymca.fi

Jale Amirkhani

Ohjaaja

Tuetun asumisen yksikkö

050 468 5769
jale.amirkhani@ymca.fi

Minna Martin

Ohjaaja

Tuetun asumisen yksikkö

050 468 7251
minna.martin@ymca.fi

Ville Vähämäki

Ohjaaja

Tuetun asumisen yksikkö

050 468 7514
ville.vahamaki@ymca.fi

NMKY Maahanmuuttajapalvelut

Markku Estala

Asiantuntija

Maahanmuuttajapalvelut

050 311 4129
markku.estala@ymca.fi

Katy Viljanen

Asiantuntija

Maahanmuuttajapalvelut

050 311 4128
katy.viljanen@ymca.fi

Nuorten kohtaamispaikka Toivo

Raisa Ruohonen-Kemilä

Sosiaaliohjaaja

Nuorten kohtaamispaikka Toivo

050 501 1599
raisa.ruohonen-kemila@ymca.fi

Linda Vihervuo

Sosiaaliohjaaja

Nuorten kohtaamispaikka Toivo

050 501 1599
linda.vihervuo@ymca.fi

Tiina Kajander

Sosiaaliohjaaja

Nuorten kohtaamispaikka Toivo

työvapaa 10/2019 ->

Eija Sjöblom

Sosiaaliohjaaja

Nuorten kohtaamispaikka Toivo

050 501 1599
eija.sjoblom@ymca.fi

Ota yhteyttä

Haluatko saada lisätietoa toiminnastamme tai antaa palautetta? Täytä ja lähetä lomake ja olemme sinuun yhteydessä!