Turun NMKY:n henkilökuntaa seisoo portailla ja katsoo kameraan

Yhteystiedot

Toimisto

YMCA Turku
Sirkkalankatu 27
20700 Turku

Toimistoväen tavoitat parhaiten arkisin klo 10-14 välisenä aikana (lounastauko klo 12-13)

Nuoriso- ja koripallotoimisto (Lounge) löytyy osoitteesta Sirkkalankatu 27 – talon A-portaan päästä katutasosta.

Kannattaa aina soittaa ja varmistaa tavoittelemasi henkilön paikallaolo ennen saapumista, yhteystiedot alla.

Laskutusosoite

Turun Nuorten Miesten Kristillinen Yhdistys ry
OSTOLASKUT
PL 53823
01051 LASKUT

Verkkolaskuosoite 003701422897
Välittäjä Open Text

Y-tunnus 0142289-7

Tilinumero: FI15 5713 4520 0378 53
BIC:OKOYFIHH

YMCA Turku työntekijät

Johtoryhmä

Satu Alanen

Pääsihteeri

Yhdistyksen johtaminen
BSM-palvelut Oy toimitusjohtaja
Lakimies, varatuomari

Secretary General

040 828 9799
satu.alanen@ymca.fi

Lue lisää

Sanna Friman henkilökuva

Sanna Friman

Hallintosihteeri

HR, talousasiat, hallinto

 

Secretary of administration

050 331 4954
sanna.friman@ymca.fi

Lue lisää

Tommi Kantonen henkilökuva

Tommi Kantonen

Sosiaalisihteeri, Liiketoimintajohtaja

NMKY-tukiasunnot TASKU, tuetun asumisen yksikkö, Maahanmuuttajapalvelut, Nuorten kohtaamispaikka Toivo

050 344 7790
tommi.kantonen@ymca.fi

Lue lisää

Ilpo Lahdenkauppi henkilökuva

Ilpo Lahdenkauppi

Johtava nuorisosihteeri

Nuorisotiimin johtaminen, Harvan saaren leirikeskus, rippikouluvastaava

050 344 7720
ilpo.lahdenkauppi@ymca.fi

Lue lisää

Juha Ruohonen henkilökuva

Juha Ruohonen

Urheilutoimenjohtaja

Urheilutoiminta, Yökoris, Liikunnallinen toimintakeskus Suvituuli, Kärki-hankkeet

0400 525 630
juha.ruohonen@ymca.fi

Lue lisää

Maija Ruokonen henkilökuva

Maija Ruokonen

Järjestösihteeri

Viestintä, Yökahvila-toiminta, Liikkeellä hyvää oloa, partio

040 511 7434
maija.ruokonen@ymca.fi

Lue lisää

Taloushallinto

Veli-Matti Lehtinen henkilökuva

Veli-Matti Lehtinen

Taloushallinto, kirjanpito

040 515 4519
veli-matti.lehtinen@ymca.fi

Lue lisää

Nuorisotiimi

Ilpo Lahdenkauppi henkilökuva

Ilpo Lahdenkauppi

Johtava nuorisosihteeri

Nuorisotiimin johtaminen, Harvan saaren leirikeskus, rippikouluvastaava

050 344 7720
ilpo.lahdenkauppi@ymca.fi

Lue lisää

Jami Lehtonen henkilökuva

Jami Lehtonen

Nuorisosihteeri

Ohjaajakoulutus, leiritoiminta, seikkailukasvatus, rippikoulut

050 307 0634
jami.lehtonen@ymca.fi

Lue lisää

Miku Aalto

Nuorisosihteeri

Kv-toiminta (Erasmus+), lasten leiritoiminta, ohjaajakoulutus

050 343 9690
miku.aalto@ymca.fi

Lue lisää

Joni Palokankare

Nuorisosihteeri

Vimman Yökahvila, rippikoulut, ohjaajakoulutus, avoin nuorisotoiminta

050 455 8331
joni.palokankare@ymca.fi

Lue lisää

Katusovittelu

Paula Nurminen henkilökuva

Paula Nurminen

Asiantuntija

Nuorten sovittelut, kouluyhteistyö

050 340 6703
paula.nurminen@ymca.fi

Lue lisää

Tuija Parviainen henkilökua

Tuija Parviainen

Asiantuntija

Nuorten sovittelut

044 292 9898
tuija.parviainen@ymca.fi

Lue lisää

Katutyö

Katja Vossi

Hankekoordinaattori

Katutyö

050 305 0060
katja.vossi@ymca.fi

Lue lisää

Aarni Lehto

Hanketyöntekijä

Katutyö

050 304 6313
aarni.lehto@ymca.fi

Lue lisää

Noora Juhannusvuori

Hanketyöntekijä

050 325 8598
noora.juhannusvuori@ymca.fi

Lue lisää

Yökoris

Cedric Duah

Hanketyöntekijä

050 562 3699
cedric.duah@ymca.fi

Lue lisää

Yökahvilatoiminta

Joni Palokankare

Nuorisosihteeri

Vimman Yökahvila, rippikoulut, ohjaajakoulutus, avoin nuorisotoiminta

050 455 8331
joni.palokankare@ymca.fi

Lue lisää

Moha Siwash henkilökuva

Moha Siwash

Nuorisotyöntekijä

Vimman yökahvila

Suvituuli, avoimet vuorot

045 205 5556
moha.siwash@ymca.fi

Lue lisää

Liikkeellä hyvää oloa

Tanja Adell henkilökuva

Tanja Adel

Liikuntaetsivä

Liikkeellä hyvää oloa

050 336 2748
tanja.adel@ymca.fi

Lue lisää

Maija Ruokonen henkilökuva

Maija Ruokonen

Järjestösihteeri

Viestintä, Yökahvila-toiminta, Liikkeellä hyvää oloa, partio

040 511 7434
maija.ruokonen@ymca.fi

Lue lisää

Suvituuli

Merja Entonen

Suvituulen koordinaattori, ohjaaja

050 352 6982
merja.entonen@ymca.fi

Lue lisää

Moha Siwash henkilökuva

Moha Siwash

Nuorisotyöntekijä

Vimman yökahvila

Suvituuli, avoimet vuorot

045 205 5556
moha.siwash@ymca.fi

Lue lisää

Koripallo

Juha Ruohonen henkilökuva

Juha Ruohonen

Urheilutoimenjohtaja

Urheilutoiminta, Yökoris, Liikunnallinen toimintakeskus Suvituuli, Kärki-hankkeet

0400 525 630
juha.ruohonen@ymca.fi

Lue lisää

Ray Ailus

Nuorisokoripallon kehittäjä

Nuorisokoripallo

044 018 0373
ray.ailus@ymca.fi

Lue lisää

NMKY Sosiaalipalvelut

Tommi Kantonen henkilökuva

Tommi Kantonen

Sosiaalisihteeri, Liiketoimintajohtaja

NMKY-tukiasunnot TASKU, tuetun asumisen yksikkö, Maahanmuuttajapalvelut, Nuorten kohtaamispaikka Toivo

050 344 7790
tommi.kantonen@ymca.fi

Lue lisää

Ninni-Noora Pihlasto

Talojohtaja

Tukiasunnot – Turku 1

0400 799 719
ninni-noora.pihlasto@ymca.fi

Lue lisää

Maija Veskoniemi

Talojohtaja

Tukiasunnot – Turku 2

050 330 4292
maija.veskoniemi@ymca.fi

Lue lisää

Sinikka Tuomi henkilökuva

Sinikka Tuomi

Talojohtaja

Tukiasunnot – Raisio

050 311 4140
sinikka.tuomi@ymca.fi

Lue lisää

Jonna Kataja henkilökuva

Jonna Kataja

Talojohtaja

Tukiasunnot – Salo

050 311 4142
jonna.kataja@ymca.fi

Lue lisää

Ellen Talve henkilökuva

Ellen Talve

Talojohtaja

Tuetun asumisen yksikkö

050 468 0808
ellen.talve@ymca.fi

Lue lisää

Emilia Laurén

Ohjaaja

Tukiasunnot

050 323 8859
emilia.lauren@ymca.fi

Lue lisää

Iina Salminen henkilökuva

Iina Salminen

Ohjaaja

Tuetun asumisen yksikkö

050 468 6446
iina.salminen@ymca.fi

Lue lisää

Jale Amirkhani henkilökuva

Jale Amirkhani

Ohjaaja

Tuetun asumisen yksikkö

050 468 5769
jale.amirkhani@ymca.fi

Lue lisää

Minna Martin henkilökuva

Minna Martin

Ohjaaja

Tuetun asumisen yksikkö

050 468 7251
minna.martin@ymca.fi

Lue lisää

Ville Vähämäki henkilökuva

Ville Vähämäki

Ohjaaja

Tuetun asumisen yksikkö

050 468 7514
ville.vahamaki@ymca.fi

Lue lisää

Riina Rajamäki

Ohjaaja

Tuetun asumisen yksikkö

050 479 5620
riina.rajamaki@ymca.fi

Lue lisää

NMKY Maahanmuuttajapalvelut

Markku Estala henkilökuva

Markku Estala

Asiantuntija

Maahanmuuttajapalvelut

050 311 4129
markku.estala@ymca.fi

Lue lisää

Katy Viljanen henkilökuva

Katy Viljanen

Asiantuntija

Maahanmuuttajapalvelut

050 311 4128
katy.viljanen@ymca.fi

Lue lisää

Nuorten kohtaamispaikka Toivo

Raisa Ruohonen henkilökuva

Raisa Ruohonen-Kemilä

Sosiaaliohjaaja

Nuorten kohtaamispaikka Toivo

050 501 1599
raisa.ruohonen-kemila@ymca.fi

Lue lisää

Linda Vihervuo henkilökuva

Linda Vihervuo

Sosiaaliohjaaja

Nuorten kohtaamispaikka Toivo

050 501 1599
linda.vihervuo@ymca.fi

Lue lisää

Tiina Kajander

Sosiaaliohjaaja

Nuorten kohtaamispaikka Toivo

050 501 1599
tiina.kajander@ymca.fi

Lue lisää

Ota yhteyttä

Haluatko saada lisätietoa toiminnastamme tai antaa palautetta? Täytä ja lähetä lomake ja olemme sinuun yhteydessä!