Leirit

Syyslomatoiminta Harvassa

Family goes Adventure island Erakko

Tiistaina 13.10. klo 10-16 
Ohjelmassa mm. venematka saareen ja takaisin, kalastusta ja ruoanlaittoa tulilla. Retkellä ollaan koko päivän ulkona.

Retki on kaikille avoin ja ilmainen, kuitenkin alle kouluikäisillä tulee olla huoltaja mukana.

Lisätietoja:
Ilpo Lahdenkauppi, 050 344 7720, ilpo.lahdenkauppi@ymca.fi
Mika Wallin,  050 597 6030, mika.wallin@ymca.fi
Jami Lehtonen, 050 307 0634, jami.lehtonen@ymca.fi

Family goes Harva

Keskiviikkona 14.10. klo 10-16
Ohjelmassa mm. venematka saareen ja takaisin, askartelua, perhekuvausta, korikiipeilyä ja makkaranpaistoa.

Retki on tarkoitettu perheille, se on avoin ja ilmainen.

Lisätietoja:
Julia Kivi, 050 562 3699, julia.kivi@ymca.fi
Totti Michelsson, 050 475 4420, totti.michelsson@ymca.fi
Ilpo Lahdenkauppi, 050 344 7720, ilpo.lahdenkauppi@ymca.fi
Mika Wallin, 050 597 6030, mika.wallin@ymca.fi

Yökoris goes Harva

Torstaina 15.10. klo 10-16 

Ohjelmassa mm. venematka saareen ja takaisin, saaressa jalkapalloa, koripalloa, lentopalloa ja makkaranpaistoa.

Retki on tarkoitettu 13-29-vuotiaille nuorille ja se on ilmainen.

Lisätietoja:
Moha Siwash, 045 205 5556, moha.siwash@ymca.fi
Jami Lehtonen, 050 307 0634, jami.lehtonen@ymca.fi
Totti Michelsson, 050 475 4420, totti.michelsson@ymca.fi

Vähä fun ja sport in Harva

16.-18.10. 

Ohjelmassa mm. melontapooloa ja grillijuhlat

Retki on tarkoitettu 15-vuotiaille ja sitä vanhemmille nuorille, osallistumismaksu 45 euroa

Lisätietoja:

Jami Lehtonen, 050 307 0634, jami.lehtonen@ymca.fi

 

Tukea leirimaksuun

Turun NMKY:n leireille voi anoa erityisestä syystä tukea leirimaksuun. Lisätietoja Turun NMKY:n henkilöstöltä/leirinjohtajilta.

Jäsenyys Turun NMKY:ssä