Turun NMKY:n toimintarajoitukset jatkuvat

Valtioneuvosto ilmoitti 30.3.2020 että poikkeusoloja jatketaan Suomessa 13.5.2020 saakka.

KAIKKI yhdistyksen kokoontumiseen ja kohtaamiseen liittyvät toiminnan keskeytykset jatkuvat 13.5.2020 asti. Myös kaikki yhdistyksen kokoontumiseen ja harrastamiseen tarkoitetut toimitilat ovat poissa käytöstä 13.5.2020 asti. Tilanteen kehitystä seurataan aktiivisesti ja mahdollisia lisäohjeita annetaan tarpeen mukaan.

Yhdistystoimiston fyysinen asiakaspalvelu on kiinni 13.5.2020 asti. Työntekijät tavoittaa tarvittaessa puhelimitse tai sähköpostilla.

Toimintaosastot tiedottavat mahdollisesta korvaavasta toiminnoistaan omilla kanavillaan.

Jatkossa Turun NMKY tiedottaa toimistaan koronavirustilanteessa verkkosivuillaan ( www.ymcaturku.fi ) ja facebooksivuillaan. Toiminnasta vastaaville ja henkilökunnalle toimitetaan henkilökohtaiset sisäisen viestinnän keinoin.

Pitäkää huolta itsestänne ja toisistanne.

Lisätietoja:
Satu Alanen
p. 040 828 9799