Yhteystiedot kausi 2023-2024

urheilusihteeri Juha Ruohonen puh. 0400 525 630 juha.ruohonen(at)ymca.fi
juniorivalmennuksen koordinaattori Ray Ailus puh. 0440 180 373 ray.ailus(at)ymca.fi
hallintosihteeri Sanna Friman puh. 050 331 4954 sanna.friman(at)ymca.fi (laskutus)
muut talousasiat Veli-Matti Lehtinen puh. 040 515 4519 veli-matti.lehtinen(at)ymca.fi (ma ja to klo 8-12)

Joukkueet

Miesten edustusjoukkue miesten 1.divisioona
päävalmentaja Ray Ailus puh. 0440 180 373 ray.ailus(at)ymca.fi
valmentaja Juha Ruohonen puh. 0400 525 630 juha.ruohonen(at)ymca.fi
joukkueenjohtaja Kari Sipilä puh. 040 088 1961 karisipil(at)yahoo.com

Naisten edustusjoukkue
päävalmentaja Reetta Hämeenoja puh. 044 279 3145 reetta.hameenoja(at)gmail.com
valmentaja Roosa Kalpio puh. 044 213 1415 roosa.kalpio2(at)gmail.com
joukkueenjohtaja Mikko Saviniemi puh.040 173 6690 saviniemim(at)gmail.com

Turun NMKY 2K (aikuisten harrastejoukkue) miesten 4.divisioona
joukkueenjohtaja Reko Rautavirta puh. 045 616 2144 reko.rautavirta(at)outlook.com

Namika Basket (aikuisten harrastejoukkue) miesten 4.divisioona
joukkueenjohtaja Florencio Campomanes puh. 040 868 1102 (Jos en vastaa, laita Whatsapp viesti) cio.campomanes(at)gmail.com

Namika Silverbacks (aikuisten harrastejoukkue) miesten 4.divisioona
joukkueenjohtaja Joonas Hyppönen puh. 050 465 4652 joonas.hypponen(at)nousiaistenhautaus.fi

U19 tytöt (2006-2005)
päävalmentaja Reetta Hämeenoja puh. 044 279 3145 reetta.hameenoja(at)gmail.com
joukkueenjohtaja Tomi Virtanen puh. 040 542 0467  tomppav1973(at)gmail.com

U19 pojat (2007-2005)
päävalmentaja Ray Ailus puh. 0440 180 373 ray.ailus(at)ymca.fi
joukkueenjohtaja

U16 ja U17 tytöt (2008-2007)
päävalmentaja Emma Vesa puh. 040 053 5216 emma.vesa99(at)gmail.com
joukkueenjohtaja Miia Sepponen puh. 041 544 5476 miia.sepponen(at)gmail.com

U16 pojat (2008) 
päävalmentaja Ray Ailus puh. 0440 180 373 ray.ailus(at)ymca.fi
joukkueenjohtaja Mikaela Talvitie puh. 050 434 7543 mikaela.talvitie(at)gmail.com

U14 ja U15 tytöt (2010-2009)
päävalmentaja Niki Hillberg puh. 040 967 7911 niki.hillberg(at)hotmail.com
joukkueenjohtaja Kirsi Ruohonen puh. 040 761 7959 kikka.ruohonen(at)gmail.com

U15 pojat  (2009)
päävalmentaja Perttu Hytönen puh. 040 569 5811 perttu.hytonen(at)pargas.fi
joukkueenjohtaja Heikki Metsäranta puh. 040 562 6612 heikki.j.metsaranta(at)gmail.com

U14 pojat  (2010)
päävalmentaja Henrik Innamaa puh. 050 524 6050 henrikinnamaa(at)gmail.com
joukkueenjohtajat
Olli Toivonen puh. 050 344 737 olli.toivonen(at)live.com
Aleksandra Soomere puh. 050 400 9680 aleksandra87(at)hotmail.fi
Anne Laitinen puh. 050 513 0600 anne.laitinen(at)ts.fi

U13 ja U12 tytöt (2011-2012)
päävalmentaja Laura Utunen puh. 050 425 8364 laura.hanninen(at)hotmail.com
joukkueenjohtaja U13 Liiisa Järvelä puh. 040 825 7582 liisa.jarvela(at)gmail.com
joukkueenjohtaja U12 Johanna Saari johanna.saari890(at)gmail.com

U13 pojat (2011)
päävalmentaja Kim West puh. 040 089 6399 kim.west(at)ymca.fi
joukkueenjohtaja Anssi Österberg puh. 040 552 7959 anssi.osterberg(at)gmail.com

U12 pojat (2012)
päävalmentaja Kari Sipilä puh. 040 088 1961 karisipil(at)yahoo.com
joukkueenjohtaja Jaana Salo puh.040 575 9958 jaanapsalo(at)gmail.com

U11 pojat (2013)
päävalmentaja Niilo Kotkaslahti puh. 044 071 0310 nipakotkaslahti(at)gmail.com
joukkueenjohtaja Tero Vihtari puh.046 810 6886 tero.vihtari(at)vihtari.com

U11 tytöt (2013)
päävalmentaja U10 Ken Forslund puh. 044 024 0274 forslund.ken(at)gmail.com
joukkueenjohtaja Aija Markkula puh. 040 562 2604 markkulaaija(at)gmail.com

U10 ja U9 tytöt (2014-2015)
päävalmentaja U10 ja U9 Minna Alho puh. 044 777 7466 minna.alho(at)gmail.com
joukkueenjohtaja Inka Loukkola puh. 040 8288442 inkaloukkola(at)gmail.com

U10 ja U9 pojat (2014-2015)
päävalmentaja Arttu Lecklin puh 040 910 0028 arttu.lecklin(at)gmail.com
joukkueenjohtaja osmo(at)soinio.fi

Pikkusudet (16-17 syntyneet tytöt ja pojat)

 

Harrastekoripallo 13-19 vuotiaille MiHi toimintaa
valmentaja Moha Siwash puh. 045 205 5556 moha.siwash(at)mca.fi

Kaikista ryhmistä lisätietoja:
urheilusihteeri Juha Ruohoselta puh. 0400 525 630 juha.ruohonen(at)ymca.fi
juniorivalmennuksen koordinaattori Ray Ailus puh. 0440 180 373 ray.ailus(at)ymca.fi