Yhteystiedot kausi 2021-2022

urheilusihteeri Juha Ruohonen 0400 525 630 juha.ruohonen(at)ymca.fi
juniorivalmennuksen koordinaattori Ray Ailus 0440 180 373 ray.ailus(at)ymca.fi
hallintosihteeri Sanna Friman 050 331 4954 sanna.friman(at)ymca.fi (laskutus)
muut talousasiat Veli-Matti Lehtinen 040 515 4519 veli-matti.lehtinen(at)ymca.fi (ma ja to klo 8-12)

Joukkueet

Edustusjoukkue Kristika Turku miesten 1.divisioona
päävalmentaja Juha Ruohonen 0400 525 630 juha.ruohonen(at)ymca.fi
valmentaja Ray Ailus 0440 180 373 ray.ailus(at)ymca.fi
joukkueenjohtaja Kari Sipilä 040 088 1961

Sixty (aikuisten harrastejoukkue) miesten 3.divisioona
joukkueenjohtaja Mikko Laaksonen 0400 829 562 mikko.j.laaksonen(at)gmail.com

Namika Basket (aikuisten harrastejoukkue) miesten 4.divisioona
joukkueenjohtaja Florencio Campomanes 040 868 1102 (Jos en vastaa, laita Whatsapp viesti) cio.campomanes(at)gmail.com

TuNMKY NorsU (aikuisten harrastejoukkue) miesten 4.divisioona
joukkueenjohtaja Bao Le 044 298 5555 baokile9(at)gmail.com

Namika Silverbacks (aikuisten harrastejoukkue) miesten 4.divisioona
joukkueenjohtaja Joonas Hyppönen 050 465 4652 joonas.hypponen(at)nousiaistenhautaus.fi

U19  (03-04)
päävalmentaja Jarkko Saarinen 040 848 5697
joukkueenjohtaja Maria Aalto-Setälä 040 584 9474 maria.aaltosetala(at)gmail.com

U19 (03-04) harraste
Päävalmentaja Kari Sipilä 040 088 1961
joukkueenjohtaja Taru Rautavirta 050 524 5801 taruhelmi.rautavirta(at)gmail.com

U17 (05)
päävalmentaja Perttu Hytönen 040 569 5811 perttu.hytonen(at)pargas.fi

U16 (06) ja U15 (07)
päävalmentaja Henrik Innamaa 050 524 6050 henrikinnamaa(at)gmail.com
joukkueenjohtaja Sari Pikkujämsä-Makkonen 050 544 3593 sari.pikkujamsa(at)live.com

U14 (08) 
päävalmentaja Ray Ailus 0440 180 373 ray.ailus(at)ymca.fi
joukkueenjohtaja Mikko Hummelin mikko.hummelin(at)kaukora.fi

U13 (09)
päävalmentaja Petka Lehtinen 044 527 1695 petka.lehtinen(at)gmail.com
joukkueenjohtaja Heikki Metsäranta 040 562 6612 heikki.metsaranta(at)ramboll.fi

U12 (10)
päävalmentaja Patrik Harsu 045 585 1620 patrikhrs(at)gmail.com
joukkueenjohtaja Risto Hakala risto.a.hakala(at)gmail.com

U11 (11)
päävalmentaja Patrik Harsu 045 585 1620 patrikhrs(at)gmail.com
joukkueenjohtaja Anssi Österberg anssi.osterberg(at)gmail.com

U10 (12) ja U9 (13)

päävalmentaja Mika Pitkänen 044 371 1458
Joukkueenjohtaja Tero Vihtari 046 810 6886 tero.vihtari(at)vihtari.com

Pikkusudet (14-15 syntyneet tytöt ja pojat)

Tiistain Uittamon pikkususiryhmä
valmentaja Janne Kiviniemi 040 741 5670 janne.kiviniemi(at)turku.fi

Tiistain Suikkilan pikkususiryhmä
valmentaja Anton Kankaanpää 040 537 7990 antton.kankaanpaa(at)hotmail.com

Harrastekoripallo 13-19 vuotiaille MiHi toimintaa
valmentaja Moha Siwash 045 205 5556 moha.siwash(at)mca.fi

13-19 vuotiaiden Yökoris jr.
valmentaja Moha Siwash 045 205 5556 moha.siwash(at)mca.fi

Kaikista ryhmistä lisätietoja:
urheilusihteeri Juha Ruohoselta 0400 525 630 juha.ruohonen(at)ymca.fi
juniorivalmennuksen koordinaattori Ray Ailus 0440 180 373 ray.ailus(at)ymca.fi