Yhteystiedot kausi 2022-2023

urheilusihteeri Juha Ruohonen puh. 0400 525 630 juha.ruohonen(at)ymca.fi
juniorivalmennuksen koordinaattori Ray Ailus puh. 0440 180 373 ray.ailus(at)ymca.fi
hallintosihteeri Sanna Friman puh. 050 331 4954 sanna.friman(at)ymca.fi (laskutus)
muut talousasiat Veli-Matti Lehtinen puh. 040 515 4519 veli-matti.lehtinen(at)ymca.fi (ma ja to klo 8-12)

Joukkueet

Miesten edustusjoukkue Kristika Turku miesten 1.divisioona
päävalmentaja Juha Ruohonen puh. 0400 525 630 juha.ruohonen(at)ymca.fi
valmentaja Ray Ailus puh. 0440 180 373 ray.ailus(at)ymca.fi
joukkueenjohtaja Kari Sipilä puh. 040 088 1961 karisipil(at)yahoo.com

Naisten edustusjoukkue
päävalmentaja Reetta Hämeenoja puh. 044 279 3145 reetta.hameenoja(at)gmail.com
valmentaja Roosa Kalpio puh. 044 213 1415 roosa.kalpio2(at)gmail.com
joukkueenjohtaja Mikko Saviniemi puh.040 173 6690 saviniemim(at)gmail.com

Sixty (aikuisten harrastejoukkue) miesten 3.divisioona
joukkueenjohtaja Mikko Laaksonen puh. 0400 829 562 mikko.j.laaksonen(at)gmail.com

Namika Basket (aikuisten harrastejoukkue) miesten 4.divisioona
joukkueenjohtaja Florencio Campomanes puh. 040 868 1102 (Jos en vastaa, laita Whatsapp viesti) cio.campomanes(at)gmail.com

Namika Silverbacks (aikuisten harrastejoukkue) miesten 4.divisioona
joukkueenjohtaja Joonas Hyppönen puh. 050 465 4652 joonas.hypponen(at)nousiaistenhautaus.fi

U19 tytöt (2004-2006)
päävalmentaja Reetta Hämeenoja puh. 044 279 3145 reetta.hameenoja(at)gmail.com
joukkueenjohtaja Piritta Saipa puh. 040 050 6709 piritta.saipa(at)gmail.com

U19 pojat (2004-2005)
päävalmentaja Ray Ailus puh. 0440 180 373 ray.ailus(at)ymca.fi
joukkueenjohtaja Maria Aalto-Setälä puh. 040 584 9474 maria.aaltosetala(at)gmail.com

U17 pojat  (2006-2007)
päävalmentaja Henrik Innamaa puh. 050 524 6050 henrikinnamaa(at)gmail.com
joukkueenjohtaja Sari Pikkujämsä-Makkonen puh. 050 544 3593 sari.pikkujamsa(at)live.com

U16 ja U15 tytöt (2007-2008)
päävalmentaja Emma Vesa puh. 040 053 5216 emma.vesa99(at)gmail.com
joukkueenjohtaja Miia Sepponen puh. 041 544 5476 miia.sepponen(at)gmail.com

U15 pojat (2008) 
päävalmentaja Ray Ailus puh. 0440 180 373 ray.ailus(at)ymca.fi
joukkueenjohtaja Mikko Hummelin puh. 050 434 7543 mikko.hummelin(at)kaukora.fi

U14 ja U13 tytöt (2009-2010)
päävalmentaja Niki Hillberg puh. 040 967 7911 niki.hillberg(at)hotmail.com
joukkueenjohtaja Kirsi Ruohonen puh. 040 761 7959 kikka.ruohonen(at)gmail.com

U14 pojat  (2009)
päävalmentaja Perttu Hytönen puh. 040 569 5811 perttu.hytonen(at)pargas.fi
joukkueenjohtaja Heikki Metsäranta puh. 040 562 6612 heikki.j.metsaranta(at)gmail.com

U13 pojat  (2010)
päävalmentaja Patrik Harsu puh. 045 585 1620 patrikhrs(at)gmail.com
joukkueenjohtaja Risto Hakala puh. 040 703 7089 risto.a.hakala(at)gmail.com

U12 ja U11 tytöt (2011-2012)
päävalmentaja Laura Utunen puh. 050 425 8364 laura.hanninen(at)hotmail.com
joukkueenjohtaja Liiisa Järvelä puh. 040 825 7582 liisa.jarvela(at)gmail.com

U12 ja U11 pojat (2011-2012)
päävalmentaja U12 Timur Emaldynov puh. 040 186 9140 emaldynov.timur(at)gmail.com
joukkueenjohtaja Anssi Österberg puh. 040 552 7959 anssi.osterberg(at)gmail.com
päävalmentaja U11 Mika Pitkänen puh. 044 371 1458 mikapitka(at)gmail.com
joukkueenjohtaja Jaana Salo puh.040 575 9958 jaanapsalo(at)gmail.com

U10 ja U9 ja U8 tytöt (2013-2015)
päävalmentaja U10 Ken Forslund puh. 044 024 0274 forslund.ken(at)gmail.com
joukkueenjohtaja Aija Markkula puh. 040 562 2604 markkulaaija(at)gmail.com
päävalmentaja U9 ja U8 Minna Alho puh. 044 777 7466 minna.alho(at)gmail.com
joukkueenjohtaja Inka Loukkola puh. 040 8288442 inkaloukkola(at)gmail.com

U10 ja U9 pojat (2013-2014)
päävalmentaja Ella Hytönen puh. 050 307 7632 ella98.hytonen(at)gmail.com
joukkueenjohtaja Tero Vihtari puh.046 810 6886 tero.vihtari(at)vihtari.com

Pikkusudet (15-16 syntyneet tytöt ja pojat)

 

Harrastekoripallo 13-19 vuotiaille MiHi toimintaa
valmentaja Moha Siwash puh. 045 205 5556 moha.siwash(at)mca.fi

13-19 vuotiaiden Yökoris jr.
valmentaja Moha Siwash puh. 045 205 5556 moha.siwash(at)mca.fi

Kaikista ryhmistä lisätietoja:
urheilusihteeri Juha Ruohoselta puh. 0400 525 630 juha.ruohonen(at)ymca.fi
juniorivalmennuksen koordinaattori Ray Ailus puh. 0440 180 373 ray.ailus(at)ymca.fi