Yhteystiedot kausi 2021-2022

urheilusihteeri Juha Ruohonen 0400 525 630 juha.ruohonen(at)ymca.fi
juniorivalmennuksen koordinaattori Ray Ailus 0440 180 373 ray.ailus(at)ymca.fi
hallintosihteeri Sanna Friman 050 331 4954 sanna.friman(at)ymca.fi (laskutus)
muut talousasiat Veli-Matti Lehtinen 040 515 4519 veli-matti.lehtinen(at)ymca.fi (ma ja to klo 8-12)

Joukkueet

Edustusjoukkue Kristika Turku miesten 1.divisioona
päävalmentaja Juha Ruohonen 0400 525 630 juha.ruohonen(at)ymca.fi
valmentaja Ray Ailus 0440 180 373 ray.ailus(at)ymca.fi
joukkueenjohtaja Kari Sipilä 040 088 1961

Sixty (aikuisten harrastejoukkue) miesten 3.divisioona
joukkueenjohtaja Mikko Laaksonen 0400 829 562 mikko.j.laaksonen(at)gmail.com

Namika Basket (aikuisten harrastejoukkue) miesten 4.divisioona
joukkueenjohtaja Florencio Campomanes 040 868 1102 (Jos en vastaa, laita Whatsapp viesti) cio.campomanes(at)gmail.com

TuNMKY NorsU (aikuisten harrastejoukkue) miesten 4.divisioona
joukkueenjohtaja Bao Le 044 298 5555 baokile9(at)gmail.com

Namika Silverbacks (aikuisten harrastejoukkue) miesten 4.divisioona
joukkueenjohtaja Joonas Hyppönen 050 465 4652 joonas.hypponen(at)nousiaistenhautaus.fi

U19  (03-04)
päävalmentaja Ray Ailus 0440 180 373 ray.ailus(at)ymca.fi
valmentaja Elias Diaz Suomela 040 658 9930 eliasdi10(at)gmail.com

U17 (05)
päävalmentaja Perttu Hytönen 040 569 5811 perttu.hytonen(at)pargas.fi
joukkueenjohtaja Taru Rautavirta 050 524 5801 taruhelmi.rautavirta(at)gmail.com

U16 (06) ja U15 (07)
päävalmentaja Henrik Innamaa 050 524 6050 henrikinnamaa(at)gmail.com
valmentaja Kari Sipilä 040 088 1961
joukkueenjohtaja (U16) Sari Pikkujämsä-Makkonen 050 544 3593 sari.pikkujamsa(at)live.com
joukkueenjohtaja Päivi Rintala (U15)

U14 (08) 
päävalmentaja Ray Ailus 0440 180 373 ray.ailus(at)ymca.fi
joukkueenjohtaja Mikko Hummelin mikko.hummelin(at)kaukora.fi

U13 (09)
päävalmentaja Petka Lehtinen 044 527 1695 petka.lehtinen(at)gmail.com
joukkueenjohtaja Heikki Metsäranta 040 562 6612 heikki.metsaranta(at)ramboll.fi

U12 (10)
päävalmentaja Patrik Harsu 045 585 1620 patrikhrs(at)gmail.com
joukkueenjohtaja Risto Hakala risto.a.hakala(at)gmail.com

U11 (11)
päävalmentaja Ella Hytönen 050 307 7632 ella98.hytonen(at)gmail.com
joukkueenjohtaja Anssi Österberg anssi.osterberg(at)gmail.com

U10 (12) ja U9 (13)

 

Pikkusudet (14-15 syntyneet tytöt ja pojat)

Tiistain Uittamon pikkususiryhmä
valmentaja Janne Kiviniemi 040 741 5670 janne.kiviniemi(at)turku.fi

Tiistain Suikkilan pikkususiryhmä
valmentaja Elias Diaz Suomela 040 658 9930 eliasdi10(at)gmail.com

U17 ja U16 harrasteryhmä
valmentaja Niki Hillberg 040 967 7911 niki.hillberg(at)hotmail.com

Harrastekoripallo 13-19 vuotiaille MiHi toimintaa
valmentaja Moha Siwash 045 205 5556 moha.siwash(at)mca.fi

13-19 vuotiaiden Yökoris jr.
valmentaja Moha Siwash 045 205 5556 moha.siwash(at)mca.fi

Kaikista ryhmistä lisätietoja:
urheilusihteeri Juha Ruohoselta 0400 525 630 juha.ruohonen(at)ymca.fi
juniorivalmennuksen koordinaattori Ray Ailus 0440 180 373 ray.ailus(at)ymca.fi